Ogłoszenia Olsztyn na Fundacja-amicus.pl > Wiadomości

Wiadomości z Twojego miasta Olsztyn i okolic!

Kryzys w pieczy zastępczej: Brak kandydatów na rodziny zastępcze

2023-11-12 09:23:00

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej alarmuje, że coraz mniej osób zgłasza się do pełnienia funkcji rodziny zastępczej, co staje się poważnym problemem. Według danych resortu, w porównaniu z 2019 rokiem, liczba dzieci przebywających w rodzinnej pieczy zastępczej wzrosła jedynie o 0,7%. Aktualnie w Polsce działa 36,1 tys. rodzin zastępczych i 702 rodzinne domy dziecka.

Włamania z kradzieżą w okolicach Węgorzewa: Dwaj sprawcy usłyszeli 10 zarzutów

2023-11-12 08:38:00

W wyniku skrupulatnej pracy funkcjonariuszy z Węgorzewa, dwaj mężczyźni w wieku 29 i 31 lat zostali zatrzymani w związku z serią włamań z kradzieżą na terenie miasta, i okolic. Jak ustalono, sprawcy dokonali kradzieży narzędzi, elektronarzędzi, paliwa, rusztowań, oraz innych wartościowych przedmiotów, oszacowanych na kwotę 48 tysięcy złotych.

Nietrzeźwy kierowca bez prawa jazdy uczestnikiem kolizji

2023-11-12 08:05:00

Wczoraj wieczorem doszło do poważnego zdarzenia drogowego w Olsztynie, którego uczestnikiem okazał się nietrzeźwy kierowca. Funkcjonariusze policji, wezwani na miejsce kolizji, szybko ustalili, że jeden z uczestników był pod wpływem alkoholu. Co więcej, jak się okazało, ten sam kierowca wcześniej utracił prawo jazdy na mocy sądowej decyzji.

Wieczór Pieśni Patriotycznych w Dywitach (WIDEO)

2023-11-11 22:23:00

Święto Niepodległości w lokalnej społeczności ma wyjątkową moc. Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach po raz kolejny organizuje wspólne śpiewanie pieśni, by w ten sposób uczcić Niepodległość naszej Ojczyzny. W programie między innymi: Czytanie „Dziadów” oraz Śpiewanie pieśni patriotycznych z udziałem Zespołu Wokalnego „Cantemus”.

Klasyczna Parada Niepodległościowa w Olsztynie (WIDEO i ZDJĘCIA)

2023-11-11 22:08:00

Relacja z parady, podczas której Klasyki z Warmii i Mazur połączyły swe siły w ramach Święta Niepodległości. Była to 4. edycja Klasycznej Parady Niepodległościowej. Ulicami Olsztyna przejechały piękne klasyczne auta, które zostały dodatkowo okraszone biało-czerwonymi barwami.

Losy rzeźbiarki Balbiny Świtycz-Widackiej (WIDEO)

2023-11-11 15:56:00

Relacja z prelekcji o Balbinie Świtycz-Widackiej, niezwykłej artystce, która swoją twórczością pozostawiła trwały ślad w historii Olsztyna. Beata Brokowska, olsztyńska dziennikarka i badadaczka biografii przybliżyła uczestnikom mało znane epizody z życia tej wyjątkowej postaci. Maria Widacka (1901-1972) to wybitna rzeźbiarka, poetka i nauczycielka, związana z Warmią i Mazurami. Jej dzieła, inspirowane folklorem i historią, zdobią wiele miejsc w Polsce i za granicą. Była także bohaterką podziemia, ratując Żydów z getta. Wstęp na wydarzenie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie był bezpłatny i otwarty.

Test opon zimowych. Siedem najlepszych opon w rozmiarze 205/60 R16 92H

2023-11-09 11:16:00

Austriacki automobilklub OAMTC przeprowadził test 32 opon zimowych w dwóch dość popularnych rozmiarach: 205/60 R16 92H oraz 225/45 R17 91H. Dziś prezentujemy siedem najlepszych i rekomendowanych opon w rozmiarze 205/60 R16 92H.

Lepiej znajdź i zapisz sobie ten numer. Potem podziękujesz

2023-11-09 09:07:00

Późna jesień i zima to czas sezonowych kłopotów z pojazdami. Do najczęściej zgłaszanych w ramach samochodowego assistance należą problemy z odpaleniem silnika, zamarzające zamki, czy rozładowane akumulatory. W grudniu wezwań z assistance jest o 20% więcej niż w miesiącu, kiedy jest ich najmniej, czyli w marcu.

Badanie komunikacji w mieście: UWM zaprasza do wypełnienia ankiety

2023-11-08 22:05:00

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski przeprowadza innowacyjny projekt finansowany przez Narodowe Centrum Nauki, mający na celu monitorowanie dynamiki zachowań komunikacyjnych w miejskich obszarach funkcjonalnych. Badanie skupia się na wpływie innowacji i zagrożeń na zachowania w podróży, a jednym z kluczowych narzędzi jest specjalnie przygotowana ankieta, której wypełnienie pozwoli lepiej zrozumieć te aspekty.

Sztuka życia na fotografiach: Wernisaż wystawy w Warmińsko-Mazurskiej Izbie Lekarskiej

2023-11-08 21:54:00

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie, już w czwartek, 9 listopada, odbędzie się uroczysty wernisaż wystawy "Ars Vitae. Sztuka życia - sztuka leczenia - sztuka tworzenia", przygotowanej przez Warmińsko-Mazurską Izbę Lekarską. Ta nietypowa ekspozycja przedstawia sztukę w wykonaniu lekarzy i lekarzy dentystów z regionu i stawia ważne pytanie: Czy wykonywany z pasją zawód lekarza przynosi pełne zadowolenie?