Ogłoszenia Olsztyn na Fundacja-amicus.pl > Wiadomości

Wiadomości z Twojego miasta Olsztyn i okolic!

Portfel statystycznego Polaka. Jaka jest nasza kondycja finansowa? SPRAWDŹ!

2018-07-20 09:15:00

W 2015 roku Krajowy Rejestr Długów opublikował wyniki badania „Portfel statystycznego Polaka”. Po trzech latach ukazały się właśnie wyniki II edycji badań, przedstawiające najbardziej aktualne dane dotyczące naszych finansów. Na początek – kondycja finansowa Polaków. Jaka jest? Zobacz sam!


Najbogatsze gminy, województwa i miasta w Polsce [RANKING 2018]. Gdzie żyje się najlepiej?

2018-07-19 16:01:00

Tegoroczny ranking magazynu „Wspólnota” wykazuje, że gminy są coraz bogatsze. Ich dochody rosną szybciej niż polskie PKB. Z drugiej strony wyniki finansowe miast na prawie powiatu nie są tak optymistyczne. Powiaty i związki komunalne zanotowały realny spadek dochodów. Informacje te powinny martwić tym bardziej, że w najbliższych latach powiaty będą potrzebowały sporo pieniędzy w związku z wydłużeniem nauki w liceach ogólnokształcących z 3 do 4 lat.


Jesteś słabym kierowcą? Zapłacisz więcej. To nowa metoda na droższe OC

2018-07-19 11:28:00

Polska Izba Ubezpieczeń szykuje dla kierowców prawdziwą niespodziankę. O co chodzi? O zmiany w obliczeniach OC. Ubezpieczyciele chcą mieć dostęp do policyjnych baz danych punktów karnych oraz informacji o wykroczeniach. Ich zdaniem tego typu dane pozwolą na podwyższenie bezpieczeństwa na polskich drogach. Wysokość polisy OC miałaby zależeć od tego, w jaki sposób kierowca jeździ – jeśli ma mandaty, zapłaci więcej. Dalsza część artykułu poniżej.


KIEDY Europejczycy OPUSZCZAJĄ rodzinne gniazdo? Sprawdź w jakim wieku mieszkańcy UE osiągają niezależność

2018-07-18 16:18:00

Kiedy młodzi Europejczycy wyprowadzają się z domu? Jak wynika z danych Eurostatu za okres ostatnich 10 lat (2006-2016), wszystko zależy od kraju i uwarunkowań gospodarczych, a także polityki państwa. Jak prezentuje się Polska na tle innych krajów europejskich i jaki jest średni wiek obywatela UE, kiedy stwierdza, że czas na niezależność? Zobacz w galerii zdjęć, zestawienie przedstawiające, kiedy przychodzi czas na wyprowadzkę i życie na własny rachunek.


Najpopularniejsze kanały na Youtube. Są tam również wasze typy?

2018-07-18 15:45:00

W poszukiwaniu inspiracji - urodowych, zdrowotnych czy podróżniczych - dobrze jest zawitać na...internetowy kanał Youtube. Znajdziecie tam naprawdę wielu profesjonalnych twórców publikujących nie tylko interesujące, ale i przystępne treści. Idealne dla osób w każdym wieku. Kliknijcie w zdjęcie, aby przejść do galerii.


Pol'and'Rock Festival 2018. Akademia Sztuk Przepięknych to nie tylko debaty, ale i koncerty [PROGRAM, GWIAZDY]

2018-07-18 14:46:00

Choć Przystanek Woodstock to teraz Pol'and'Rock Festival, wciąż nieodłącznym elementem wydarzenia będzie Akademia Sztuk Przepięknych. Na festiwalowiczów czekają nie tylko rozmowy z wybitnymi gośćmi, ale i koncerty, spektakle teatralne i cały szereg warsztatów. Szczegóły w artykule poniżej.


10 najbardziej irytujących zachowań w korporacji. Tego nigdy nie rób w swoim biurze

2018-07-18 14:02:00

Pracujecie w korporacji i nie możecie znieść pewnych zachowań swoich współpracowników? A może czujecie, że sami nie jesteście wobec nich do końca w porządku? Przedstawiamy subiektywną listę 10 najbardziej irytujących zachowań w korporacji. Dodalibyście coś od siebie? Kliknijcie w zdjęcie, aby przejść do galerii.


Egzotyczna podróż gwiazd w programie "Lepiej późno niż wcale". Będzie hitem?

2018-07-18 12:49:00

Międzynarodowy hit już jesienią trafi na antenę Polsatu. "Lepiej późno niż wcale" opowie o egzotycznej podróży czwórki słynnych przyjaciół: aktorów Piotra Polka i Karola Starsburgera, sportowca Władysława Kozakiewicza oraz kabareciarza Krzysztofa Hanke. W życiu nigdy przecież nie jest na nic za późno. Dalsza część artykułu poniżej.


Ci celebryci mają miliadry na koncie. Zobaczcie kto najwięcej zarobił w ciągu ostatniego roku? [TOP 20]

2018-07-18 12:03:00

Jak co roku magazyn "Forbes" opublikował zestawienie 100 najlepiej zarabiających celebrytów na świecie. Kto w ciągu ostatnich 12 miesięcy zarobił najwięcej? Możecie być zaskoczeni. Kliknijcie w zdjęcie, aby przejść do galerii.


Poszukiwania pytona trwają w całej Polsce. Rutkowski twierdzi, że zwierzę znalazło się pod...

2018-07-17 16:23:00

Te szokujące informacje podał wczoraj Krzysztof Rutkowski. Właściciel biura detektywistycznego uważa, że pyton tygrysi może być już pod Toruniem. I to tutaj - jego zdaniem - powinny być prowadzone poszukiwania. Dlaczego?