Ogłoszenia Olsztyn na Fundacja-amicus.pl > Wiadomości

Wiadomości z Twojego miasta Olsztyn i okolic!

Jak się czujemy sąsiedzie? Na Dzień Sąsiada zobacz najlepsze MEMY. Nie ma to jak sąsiad!

2019-05-24 10:48:00

Rasy psów KIEDYŚ I DZIŚ. Jak wyglądały 100 lat temu?

2019-05-24 07:51:00

Hodowla psów na przestrzeni ostatnich 100 lat przynosi coraz to większe zyski. Nie zawsze chodzi w niej jednak o podtrzymacie dobrych genów, ale coraz częściej o korzyści finansowe. Trudno uwierzyć, jak bardzo w ciągu zaledwie jednego wieku zmieniły się poszczególne rasy. Niektóre porównania są szokujące!

Te zwierzęta uwielbiają zdjęcia! Stroją miny i pozują jak zawodowcy

2019-05-24 07:50:00

Co roku odbywa się Comedy Wildlife Photography Awards - konkurs fotografii dzikiej natury, w którym najlepsze zdjęcia to te... najbardziej zabawne! Zobaczcie finalistów ostatniej edycji - te zwierzaki naprawdę poprawią wam humor!

Wakacje 2019. Jedziesz do tych krajów? Sprawdź, na co się zaszczepić! Szczepienia obowiązkowe i zalecane

2019-05-23 10:22:00

Wakacje 2019 na horyzoncie. Jeśli znasz już termin i miejsce, w którym spędzisz swój letni urlop to połowa formalności za tobą. Przed wyjazdem czeka Cię jeszcze kilka ważnych spraw do załatwienia. Spakowanie bagażu, zakup ubezpieczenia, rejestracja na platformie Odyseusz. Każdy wakacyjny wyjazd może być piękną przygodą. Nie pozwól żeby choroba zepsuła wakacje marzeń. Sprawdź czy nie musisz wykonać obowiązkowych lub zalecanych szczepień.

Tego nie rób, bo wyrzucą Cię z plaży! [TOP 10]

2019-05-23 10:22:00

Plaża to taka duża piaskownica, w której wielu dorosłych zapomina o podstawach dobrego wychowania. Jak zachować się na plaży? Co jest najbardziej irytujące w zachowaniu innych ludzi na plaży?

TOP 10 najdziwniejszych granic świata. Jak państwa oddzielają się od siebie?

2019-05-23 10:22:00

Granice pomiędzy państwami dla wielu z nas są już tylko teorią. Strefa Schengen i Unia Europejska umożliwiła nam swobodne przemieszczanie się pomiędzy państwami. Podróżując za granicę samochodem zderzamy się z przejściami granicznymi, które zwykle pokonujemy bez zbędnych problemów. Granice państw jednak istnieją i to dziwniejsze niż myślisz.

Ile kosztuje wiza turystyczna? To niespodziewany wakacyjny wydatek. Odkrywamy ukryte koszty urlopu

2019-05-23 10:22:00

Odkrywamy ukryte koszty wakacyjnych podróży. Ile kosztuje wiza turystyczna? Do jakich krajów trzeba ją wyrobić? Współcześnie mocno przyzwyczailiśmy się do łatwego i szybkiego podróżowania. Przekraczamy granice nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Jak się jednak okazuje, niekiedy zabukowany bilet i wykupiony nocleg nie załatwiają sprawy. Wiza może stanowić jeden z ukrytych kosztów podróży. Sprawdź w jakich krajach zapłacisz najwięcej za wjazd.

Tu jeździ najwięcej turystów. Chcesz być sam na plaży? Omijaj te miejsca!

2019-05-23 10:22:00

Jak co roku Mastercard opublikowało zestawienie miast najchętniej odwiedzanych przez turystów na całym świecie. Zobaczcie pierwszych 15 miejsc rankingu. Które miasto zajęło w zeszłym roku pierwszy stopień podium?

Co podarować na Dzień Matki mamie, która ma już wszystko? Mamy dla ciebie pomysły last minute! QUIZ

2019-05-22 10:52:00

Dzień Matki już za kilka dni, a ty wciąż nie wiesz, co kupić mamie? Nie martw się! Odpowiedz na kilka pytań, a my na tej podstawie określimy jakim twoja mama jest typem... i z czego najbardziej się ucieszy. Wystarczy, że klikniesz w poniższy przycisk "Przejdź do quizu". Pamiętaj: "Nie musisz mi nic kupować" to kłamstwo!

Konsumencie, sprawdź, jakie masz prawa. 10 najczęściej zadawanych pytań o prawa konsumenta

2019-05-22 10:02:00

Czy ochroniarz może nas przeszukać? Co robić kiedy zaginie przesyłka? Komu zgłosić złe jakościowo jedzenie kupione w sklepie? Czy każdy produkt można zwrócić? Kiedy sprzedawca odmówi nam sprzedaży? Odpowiedzi na te pytania to praktyczna strona praw konsumenta, które chronią nasze codzienne zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych. Sprawdź jakie masz prawa i nie daj się zwieść.