Ogłoszenia Olsztyn na Fundacja-amicus.pl > Wiadomości

Wiadomości z Twojego miasta Olsztyn i okolic!

Z tego powinniśmy być dumni - polskie marki, które odniosły międzynarodowy sukces [TOP 10]

2019-01-15 15:48:00

Polskie firmy coraz częściej odgrywają ważną rolę na międzynarodowym rynku, a sama Polska słynie za granicą z niezwykłej produktywności społeczeństwa. To właśnie pracowitość i nastawienie na realizację celu sprawiają, że rodowite firmy wyróżniają się wyjątkową efektywnością. Niektóre z nich na tyle precyzyjnie przewidziały potrzeby konsumentów, że przebiły wszelką konkurencję w swoich segmentach. Które marki osiągnęły za granicą największy sukces i stały się wizytówkami naszego kraju?

Taryfikator mandatów na 2019 r. Sprawdź, ile kosztują poszczególne wykroczenia!

2019-01-15 15:47:00

Przedstawiamy taryfikator mandatów karnych w 2019 r. Jeśli jesteś kierowcą, sprawdź aktualny spis mandatów na 2019 rok. Ceny mandatów stale wzrastają. Dowiedz się, na co musisz uważać, żeby uniknąć wysokiej kary!

27 lat pięknej historii. WOŚP wspomógł wielu z nas! Zobacz, ile uzbieraliśmy wspólnymi siłami!

2019-01-15 13:42:00

Przed nami kolejny finał WOŚP. 13 stycznia 2019 r. będziemy zbierać na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. 27-letnia historia finałów obfituje we wspaniałe osiągnięcia. Zobacz, ile wspólnymi siłami udało nam się uzbierać oraz na co przeznaczyliśmy pieniądze. KLIKNIJ W ZDJĘCIE, BY POZNAĆ HISTORIĘ WOŚP!

Wstrząsające słowa pilotów, nagrane tuż przed katastrofą. Zapisy z czarnych skrzynek

2019-01-15 08:13:00

Katastrofa lotnicza to ogromna tragedia, która dotyka bezbronnych ludzi i ich bliskich. Ostatnie słowa wypowiedziane przez pilotów chwytają za serce. Dzięki czarnym skrzynkom możemy odtworzyć zapis rozmów z kabiny. Ci, którzy mają świadomość nadchodzącej katastrofy, często żegnają się z bliskimi. W tych kilku słowach zawiera się ogromna miłość i troska o tych, którzy czekali na szczęśliwe lądowanie. Oto jedne z najbardziej wzruszających słów, jakie kiedykolwiek wypowiedział człowiek chwilę przed katastrofą lotniczą.

Praktyczny poradnik dla oszczędnych. Dzięki tym eko tipom ograniczysz plastik, odpady i paliwo

2019-01-15 06:31:00

Każdy może być eko. Tutaj nie chodzi o teorię, czyli mówienie o zmianach klimatycznych, nadprodukcji śmieci i smogu w zimie. Chodzi o działanie, które wpływa na korzyść naszej planety, a przynajmniej jej nie szkodzi. Eko tipy to też w wielu przypadkach oszczędność: czasu, zachodu, pieniędzy, paliwa. Ograniczenie chemii, plastiku i innych surowców. Sprawdź TOP 10 eko tipów do wykorzystania każdego dnia.

Świat wstrząśnięty śmiercią Pawła Adamowicza. Zagraniczne media komentują morderstwo prezydenta Gdańska

2019-01-14 20:17:00

Prawie wszystkie zagraniczne media informują o śmierci Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska. Dziennikarze i politycy z całego świata są wstrząśnięci. BBC informację o ugodzeniu Adamowicza opublikowało na pierwszej stronie. Śmierć Pawła Adamowicza, która nastąpiła w wyniku odniesionych ran, zszokowała cały świat. O sprawie piszą także m.in. The New York Times, El Pais, The Washington Post, Haaretz.

TOP 10 najlepszych liceów 2019 w woj. warmińsko-mazurskim. Ranking liceów ogólnokształcących Perspektyw. Najlepsze LO na Warmii i Mazurach

2019-01-11 17:50:00

Top 10 liceów ogólnokształcących 2019 r. w województwie warmińsko mazurskim. Ranking najlepszych liceów jest od lat tworzony przez prestiżowy edukacyjny portal Perspektywy. LO są oceniane za pomocą 3 kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Sprawdź, które licea z Warmii i Mazur zostały najwyżej ocenione przez Perspektywy. Tu warto się uczyć!

2019-01-11 13:49:00

Zima z przymrużeniem oka czyli ZIMOWE MEMY. Najlepsze śmieszne obrazki i zdjęcia

2019-01-11 12:14:00

Zima daje się we znaki. Zobacz najlepsze zimowe memy, czyli śmieszne obrazki i zdjęcia.

Pijesz słodkie napoje? Jesz owoce? Uważaj - fruktoza NISZCZY MÓZG

2019-01-11 11:40:00

Nie ma nic zaskakującego w stwierdzeniu, że cukier nie jest zdrowy. Jak się jednak okazuje cukier zawarty w owocach oraz słodkich napojach może mieć szkodliwy wpływ na pracę naszego mózgu i zdolność zapamiętywania. Badania, które przeprowadził prof. Fernando Gomez-Pinilla z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles dowiadują, że fruktoza, czyli cukier, o którym mowa, odbija się na aktywności setek genów w mózgu. Zaburzenie ich pracy może prowadzić do chorób układu nerwowego, takich jak alzheimer, czy depresja.