Ogłoszenia Olsztyn na Fundacja-amicus.pl > Wiadomości

Wiadomości z Twojego miasta Olsztyn i okolic!

Małe firmy budowlane zmagają się z brakiem zleceń i wysokimi cenami materiałów. To był niełatwy styczeń w polskim budownictwie

2023-01-30 11:09:00

Firmy budowlane już od wielu miesięcy muszą radzić sobie na hamującym rynku. O ile duże przedsiębiorstwa wydają się gotowe na spowolnienie inwestycyjne w 2023 r., o tyle małe i średnie firmy z trudem radzą sobie ze spadkiem zysków, wzrostem kosztów i wysokimi cenami materiałów budowlanych.

GIS ostrzega: sałatka z buraków wycofana ze sprzedaży. Masz ten produkt w swojej lodówce? Nie należy go spożywać

2023-01-30 09:31:00

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży partii kolejnego produktu spożywczego w tym tygodniu. Obok – wycofanych na początku zeszłego tygodnia – ciasteczek zanieczyszczonych substancjami o działaniu rakotwórczym i genotoksycznym, znalazła się sałatka z buraków i papryki, w której stwierdzono obecność ciała obcego.

Kradli katalizatory. Cztery osoby usłyszały już zarzuty! ZDJĘCIA

2023-01-30 09:19:00

Braniewscy kryminalni zatrzymali pięć osób, które miały związek przestępstwami przeciwko mieniu. Swoją przestępczą działalność prowadzili od grudnia ubiegłego roku na terenie powiatu braniewskiego. Czworo z zatrzymanych usłyszało zarzut kradzieży.

Nowy sprzęt dla OSP Jelonki z pewnością się przyda! FOTY

2023-01-30 09:02:00

Do strażaków OSP Jelonki trafił nowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Przekazał go pożarnikom wiceminister Andrzej Śliwka z resortu Aktywów Państwowych.

Uderzył siekierą 39-latka! Wcześniej pił z nim alkohol! ZDJĘCIA

2023-01-29 10:49:00

24-letni mieszkaniec Braniewa podczas kłótni z 39-latkiem uderzył go w głowę tępym narzędziem. Mężczyzna z urazem głowy trafił do szpitala. Sprawca został zatrzymany i osadzony policyjnej celi, grozi mu kara nie mniejsza, niż 3 lata pozbawienia wolności.

Był już karany za pobicie. Teraz wykryto u niego narkotyki! ZDJĘCIA

2023-01-28 18:27:00

Kryminalni z Elbląga zatrzymali 23-letniego mężczyznę. W jego mieszkaniu zabezpieczyli blisko 60 gramów amfetaminy oraz marihuanę. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Figurował w policyjnych rejestrach. Był karany za udział w pobiciu.

To były ciężkie dni dla braniewskich policjantów... ZDJĘCIA

2023-01-28 18:16:00

...pracowali na miejscu kolizji drogowej, interweniowali wobec nietrzeźwych uczestników dróg. Funkcjonariusze wciąż przypominają – nie ma żadnej taryfy ulgowej wobec tych kierowców, którzy narażają siebie i innych!

Co Krzyżacy i zamek mogą mieć wspólnego z miłością i świętem zakochanych?

2023-01-28 10:42:00

14 lutego Muzeum Zamkowe w Malborku zaprasza na wyjątkowy wieczór "Zakochaj się w zamku Malbork" - śladami motywów miłosnych, podczas nocnego zwiedzania zamku.

Małopolska na ferie 2023. Atrakcje dla dzieci i całej rodziny blisko Krakowa. Ciekawe miejsca na wycieczki i zimowe weekendy

2023-01-27 14:43:00

Małopolska to jeden z tych regionów, które szczególnie warto odwiedzić zimą, zwłaszcza w okresie ferii, gdy wolne od szkoły pozwala na organizowanie rodzinnych wycieczek. Ośnieżone stoki Tatr, gorące baseny termalne, zimowy park rozrywki - to tylko kilka z wielu ciekawych miejsc i wydarzeń, które czekają na turystów zimą w Małopolsce. Znajdziecie tu liczne atrakcje dla dzieci, ale także dla dorosłych podróżników. Poniżej zebraliśmy najciekawsze atrakcje na weekend, jednodniową wycieczkę, dłuższy urlop i ferie zimowe pod Krakowem.

Kraków: atrakcje dla dzieci na ferie 2023, czyli zima w mieście bez nudy. Gotowe pomysły na zimowy wypoczynek i zabawę dla całej rodziny

2023-01-27 14:27:00

Zima w mieście nie musi być nudna, a już szczególnie w mieście takim jak Kraków. Atrakcje dla dzieci znajdziecie tam na każdym kroku – muzea, miejsca na aktywny wypoczynek oraz bajkowy świat iluminacji to zaledwie początek długiej listy. Z okazji zbliżającej się w Małopolsce przerwy od nauki - ferii zimowych 2023 - przygotowaliśmy dla was propozycje miejsc, do których warto udać się z dzieckiem w Krakowie zimą. Co robić z pociechą w ferie? Odpowiedzi i gotową listę pomysłów znajdziecie w poniższym artykule.