Ogłoszenia Olsztyn na Fundacja-amicus.pl > Wiadomości

Wiadomości z Twojego miasta Olsztyn i okolic!

Olsztyn poszukuje rodzin zastępczych: Pomoc dzieciom i ich opiekunom

2023-11-08 21:22:00

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Olsztynie pilnie poszukuje rodzin zastępczych, które są niezastąpione w zapewnieniu opieki dzieciom, które nie mogą pozostać w swoich biologicznych rodzinach. To szansa na wsparcie nie tylko najmłodszych, ale także ich obecnych opiekunów, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji.

Olsztyn świętuje Niepodległość: Wydarzenia i uroczystości w 105. rocznice Niepodległości

2023-11-08 21:05:00

Olsztyn szykuje się do obchodów Narodowego Święta Niepodległości, które odbędą się już w najbliższą sobotę, upamiętniając 105 lat od odzyskania niepodległości. W tym wyjątkowym dniu, stolica Warmii i Mazur przygotowała wiele uroczystości, sportowych i kulturalnych wydarzeń, które zachęcają mieszkańców do uczestnictwa.

"Kiedy przechodzili', spektakl dyplomowy Studium Aktorskiego (WIDEO)

2023-11-08 21:01:00

„Kiedy przechodzili”, według opowiadania brytyjsko-meksykańskiej surrealistki pisarki i malarki - Leonory Carrington, to pierwszy w tym sezonie spektakl dyplomowy słuchaczy Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka działającego przy Teatrze Jaracza w Olsztynie.

Jazda zimą na letnich oponach. Dlaczego to zły pomysł?

2023-11-08 09:59:00

W warunkach zimowych opony letnie mogą wydłużyć drogę hamowania nawet o ok. 30 proc. - powiedział PAP rzecznik prasowy ITS Mikołaj Krupiński. Dodał, że nie warto odkładać wymiany opon na ostatnią chwilę, a właściwym czasem na zmianę jest moment, gdy średnie dobowe temperatury oscylują w granicach 7 st. C

Wyprzedaże rocznika 2023. Na jakie rabaty mogą liczyć kupujący nowe auta?

2023-11-08 08:26:00

Marki samochodowe oficjalnie tego nie przyznają, ale patrząc na ich aktualną politykę rabatową można ogłosić, że właśnie ruszyły wyprzedaże rocznika 2023 – informuje Carsmile. Co to w praktyce oznacza dla kupujących?

Festiwal Nauki: Edukacja Ekologiczna dla Najmłodszych (WIDEO)

2023-11-07 20:47:00

Festiwal Nauki, zorganizowany przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, to wydarzenie, które łączy naukę z zabawą, promując jednocześnie ważne wartości ekologiczne. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 18 z Olsztyna, miały okazję dowiedzieć się, jak dbać o naszą planetę i jak każdy z nas może przyczynić się do jej ochrony. Festiwal pokazuje, jak ważna jest edukacja ekologiczna dla najmłodszych i jak kluczowe jest to dla przyszłości naszej planety.

"Bogurodzica", jako ostrze duchowej walki

2023-11-07 12:15:00

"Bogurodzica", średniowieczna polska pieśń religijna, stanowi nie tylko piękną modlitwę skierowaną do Matki Bożej, ale także symbol duchowej walki. W obecnych czasach, gdzie duchowe wyzwania i konflikty są bardziej niż kiedykolwiek istotne, Bogurodzica może być postrzegana jako ostrze, które prowadzi nas w walce duchowej.

Toyota Aygo X 2024. Miejskie auto z kolejnymi nowościami

2023-11-07 10:34:00

Toyota Aygo X to najmniejszy crossover w gamie marki oraz lider segmentu A w Polsce. Auto zadebiutowało w 2022 roku, W samochodach z roku modelowego 2024 nabywcy mogą liczyć na zmiany w wyposażeniu.

Artystka Anna Wojszel czaruje wiejskie przystanki (WIDEO)

2023-11-06 22:54:00

Anna Wojszel nie jest zwykłą artystką. Jest twórczą osobą, która swoją pasją i umiejętnościami zmienia świat na lepsze. Jej prace to nie tylko piękne obrazy, ale także aktywny udział w poprawie jakości życia mieszkańców powiatu olsztyńskiego. Malując przystanki autobusowe na kwiatowe, kolorowe motywy, Anna Wojszel sprawia, że codzienna podróż staje się przyjemniejsza i bardziej inspirująca. Jej dzieła są pełne życia, radości i pozytywnej energii. Anna Wojszel twierdzi, że malowanie przystanków to jej sposób na wyrażenie wdzięczności za piękno natury i ludzi, z którymi się spotyka. Jak powstają te niezwykłe prace i jak reagują na nie ludzie?

Spektakl dla chorego Filipa Jabłońskiego (WIDEO)

2023-11-06 22:31:00

Filip Jabłoński ma 12 lat, jednak choroba uniemożliwia mu codzienne funkcjonowanie. Aby wspomóc leczenie Filipa, w Gietrzwałdzie wystąpił Wspaniały Teatr Bez Nazwy ze spektaklem "Wesele u drobnomieszczan". Dochód z wydarzenia został przekazany na operację i rehabilitację małego pacjenta. Wpłacać możemy na Siepomaga.pl – Filip Jabłoński. Pomagajmy!